Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Ci za zainteresowanie naszymi produktami. Jest również parę spraw, które prosimy, żebyś miał na uwadze: 

1. (najważniejsze) Dużo podróżujemy! I podczas tych podróży przeważnie nie mamy żadnych szans na złapanie dostępu do internetu. W związku z tym często nie wiemy, czy ktoś akurat złożył zamówienie czy nie.

2. W związku z powyższym pod żadnym pozorem prosimy nie robić wpłat na nasze konto przed otrzymaniem maila zwrotnego z informacją, że otrzymaliśmy Twoje zamówienie i jesteśmy w stanie je sprawnie zrealizować.

3. Jeśli nie odpowiadamy na Twoje zgłoszenie zamówienia przez dzień lub dwa to najprawdopodobniej oznacza- patrz punkt 1. Wtedy prosimy napisać do nas maila bezpośrednio na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Jeśli akurat będziemy na dłuższym wyjeździe, otrzymasz wówczas automatycznego maila zwrotnego z informacją, kiedy wracamy. Dzięki temu będziesz mógł się zastanowić, czy masz czas poczekać na nasz powrót ze swoim zamówieniem czy nie. W ostateczności- zadzwoń!

4. Prosimy pamiętać, że do cen zakupionych towarów należy doliczyć koszty wysyłki! Nasz skromny sklepik internetowy nie wylicza ich samodzielnie w momencie składania zamówienia- robimy to sami po jego otrzymaniu i tę informację wysyłamy mailowo razem z potwierdzeniem jego przyjęcia. Zwracamy uwagę, że cena wysyłki zależy w dużej mierze od rodzaju zakupionych przedmiotów: im większe i cięższe tym drożej, oraz od tego, czy chcielibyście dostać paczkę pocztą czy kurierem, za przedpłatą czy za pobraniem.

5. Ze względu na "punkt 1" niniejszego zestawienia nasza strona internetowa może nie być w 100% aktualna. Może się tak zdarzyć, że znajdziecie na niej produkt, który chcielibyście kupić, a my, po powrocie z kolejnego turnieju rycerskiego lub marketu historycznego, z przykrością stwierdzimy, że wyprzedaliśmy się z niego do zera i potrzebujemy trochę czasu na zrobienie nowej partii. Z drugiej strony, być może spotkacie nas na jakimś tego typu wyjeździe i na żywo zobaczycie produkt, którego nie ma jeszcze na stronie. Wynika to z faktu, że na aktualizację www również potrzebny jest czas, którego niejednokrotnie nam brakuje pomiędzy jednym wyjazdem a drugim (szczególnie w środku sezonu). W obu powyższych przypadkach warto napisać do nas maila i zapytać, czy mamy produkt, którego potrzebujecie- niezależnie od tego czy jest on na stronie internetowej czy nie. Szczególnie odnosi się to do rzeczy, których jeszcze w ramach Ruchu Rekonstrukcyjnego brakuje na polskim rynku. Być może podrzucicie nam dzięki temu pomysł na rozszerzenie asortymentu i wyzwanie do twórczej realizacji nowego projektu.

Na końcu chcielibyśmy przeprosić za wszelkie ewentualne niedogodności wynikające z naszego typu pracy, takie jak opóźnienia w realizacji zleceń. Prosimy o wyrozumiałość- tak samo jak zapewne większość z Was, jesteśmy przede wszystkim rekonstruktorami i podstawa naszej działalności to udział w różnego rodzaju turniejach i zjazdach. Przez późną jesień i zimę zapewne przysiądziemy bardziej nad sklepem: spodziewajcie się aktualizacji i nowych produktów! Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony www oraz facebooka i dziękujemy za dotrwanie do tej części niniejszego tekstu!

UWAGA RODO!

W związku ze zmianami dotyczącymi ochrony danych osobowych prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem. Rejestrując się w naszym sklepie lub wysyłając do nas maile z zapytaniami  akceptujecie jego postanowienia.

 W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. przepisów Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 7 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE poniżej przekazujemy informacje spełniając obowiązek informacyjny.

Wyłącznym administratorem danych jest właściciel firmy INSTITORIUM Grzegorz Kursa, al. 29 listopada 32c/14, 31-401 Kraków, nr NIP 6762263356.

Kategorie przetwarzanych danych

Przetwarzamy adres email oraz dane, które użytkownik dobrowolnie i świadomie wprowadzi w ramach korzystania z usług naszego sklepu internetowego.

 Cel i zakres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe użytkowników są przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki zakupionych w naszym sklepie przedmiotów.
Dane osobowe są przetwarzane na podstawie dobrowolnej zgody użytkownika wyrażonej podczas rejestracji konta w sklepie internetowym lub pisemnego potwierdzenia przy zakupie towarów online, przy braku rejestracji. 

Jak długo przechowujemy dane

Udostępnione nam dane przechowujemy:

  • do czasu cofnięcie zgody na ich przetwarzanie przez użytkownika zarejestrowanego w naszym sklepie internetowym

  • do czasu wysyłki zakupionych towarów w przypadku klientów nierejestrujących się w sklepie Institorium,

  • przez okres pięciu lat, w przypadku wystawionych faktur/ rachunków.

 Kategorie podmiotów, którym może zostać udostępnione, powierzone przetwarzanie danych

Dane osobowe powierzamy wyłącznie podmiotom dostarczającym towar do klientów i tylko w celu jego doręczenia. Są to: Poczta Polska oraz firmy kurierskie DHL, DPD, InPost i pokrewne- na życzenie klienta.
Dane mogą być też udostępnione organom prawa i administracji publicznej w przypadkach prawnie uzasadnionych

 Prawa osoby, której dane dotyczą

Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, prawo do sprostowania swoich danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.